Восьмий турнір зі спортивної риболовлі

             Більшість жителів міста ще спали, коли уранці, 10 червня, на березі Борзенки зібрався дружний колектив любителів порибалити. Цього дня якраз минула заборона на вилов риби.  Проявити свої таланти і помірятися силами виявили бажання двадцять команд з Києва, Чернігова, Ніжина, Коропа, Носівки і Борзни. Погода начебто і не сприяла гарному настрою та кльову – небо затягнуло хмарами,  дув холодний вітер, але рибалки не зважали  і жартували, що успіх залежить не від погоди, а уміння і трішечки везіння.

            Слід зазначити, що громадська організація «Рибалки Борзни» за сприяння народного депутата Валерія Давиденка весною знову зарибила річку мальками білого амура, товстолобика і коропа. Тому найпершою умовою змагань було зберегти впійману рибу живою і після зважування випустити в річку.

            Цьогорічний, восьмий, міжрайонний турнір зі спортивної риболовлі серед учасників бойових дій  та інвалідів був присвячений  пам’яті загиблих земляків в АТО та Афганістані. Процес риболовлі розпочався о сьомій ранку і тривав чотири години. «За вимогами спортивного рибальства кількість гачків не більше п’яти, кількість вудочок не обмежується»,  – нагадав учасникам на початку змагань організатор турніру, голова районного відділення УСВА Валерій Молотов. У кожного рибалки була своя тактика, але клювало не в усіх. Комусь пощастило впіймати півкілограмових щуку і коропа, у інших чіплялися на гачки лише карасики.

           Після закінчення змагань учасників запросили на підрахунок та зважування улову. Суддівська колегія визначила призерів. Більше кілограма впіймала команда рибалок з Борзни  і виборола перше місце (капітан Віктор Ковтун), на другому команда Чернігівського земляцтва з Києва (капітан Сергій Кудін), на третьому – ніжинці (капітан Володимир Драб). Нагородження переможців і учасників медалями, грамотами і цінними призами провели народний депутат  України Валерій Давиденко, за підтримки якого й відбувся турнір, голова Чернігівської обласної спілки ветеранів Афганістану Олександр Соколов, голова державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Артур Дерев’янко, голова Борзнянського відділення Чернігівського земляцтва Володимир Леміш. Теплими словами рибалок і гостей вітали голова райдержадміністрації Віра Проскура, голова райради Віктор Горбащенко, міський голова Анатолій Койда.

           Потім учасники турніру і гості поклали квіти до пам’ятного знака загиблим «воїнам»-афганцям і вшанули хвилиною мовчання їхню пам’ять і загиблих воїнів АТО. А завершився захід пригощанням рибальською юшкою.

          З кожним роком до спортивної риболовлі долучається все більше людей. Бажаючі можуть скористатися рибальським умінням наступного турніру. Ні хвоста вам, ні луски, а тільки удачі в подальших рибальських змаганнях.

 

Надія ДВОРНИК.