Чоловічі розваги: ловись рибко маленька і велика

            Затяті рибалки не мислять себе, щоб не посидіти з вудкою біля водойми. Щоранку то тут, то там на берегах Борзенки помітні одинокі чоловічі постаті. А минулої суботи народу побільшало. На березі  Борзенки проходив VII міжрайонний турнір зі спортивної риболовлі серед учасників бойових дій та інвалідів, присвячений пам’яті загиблих земляків в АТО та Афганістані. Позмагатися  за «золоту» рибку та поділитися секретами риболовлі з’їхалися місцеві любителі та з багатьох районів області й Києва.

            Чому щорічний турнір вирішили провести в Борзні, а не традиційно в Плисках? Громадська організація «Рибалки Борзни» за сприяння меценатів, міської ради  активно зариблює річку. Вже запущено мальків  білого амура, товстолобика, коропа. Тому перед початком змагань голова районного відділення УСВА, а за сумісництвом і головний суддя  Валерій  Молотов настійливо просив випускати, звичайно після зважування, такі види  риб назад у річку. Після оголошення правил та побажань справедливої перемоги тридцять дев’ять рибалок (по троє у команді) розійшлися по визначених жеребкуванням місцях.              О сьомій ранку прозвучав сигнал про початок змагань. Щоб отримати переможний результат, командам відводилось чотири години.  Рибалити дозволялося поплавковою вудкою, фідером та спінінгом. З перших хвилин ловлі удача посміхнулася команді борзнянських «афганців» (фото 9167).

           До жінок на риболовлі чоловіки ставляться упереджено, мовляв неїхнє це захоплення. Але голова районної спілки учасників АТО Василь Міщенко не побоявся включити в команду дружину Олену (фото 9249).

          Сонце піднімалося вище і через деякий час стало зрозумілим, що змагання будуть складними. Подув вітер, який котив хвилі, погойдуючи поплавки. Таку погоду, мабуть, не тільки короп не любить, а й інша риба, бо відмовлялася клювати. Рибалки експериментували зі снастями, прикормами і приманками. Щоб щось упіймати, треба було мати спортивну удачу і чималу витримку. Та не зважаючи на нестабільне клювання, дехто підібрав ключик до річки і спромігся витягти непоганий улов. 

         Дійство привернуло увагу багатьох жителів і гостей міста. Утворювались спонтанні групи підтримки, які не допомагали, а більше заважали рибалкам, бо як відомо, риба не любить шуму. Не всиділи вдома й дружини  учасників. Об одинадцятій годині настав заключний момент  – підрахунок результату. Вміння рибалити оцінювало журі у складі чотирьох чоловік.

         Після зважування улову перше командне місце посіли приборкувачі  крючків і волосіні з Бобровиці (2 кілограми 650 грамів, капітан команди Віктор Акінцов, фото 9331), друге в команди  Чернігівського земляцтва  (капітан Сергій Кудін, фото 9274), третє виборола команда новоствореної організації «Рибалки Борзни» (капітан Віктор Ковтун, фото 9391).

          Приїхали привітати учасників змагань народний депутат Валерій Давиденко, за підтримки якого й відбувся турнір, перший заступник голови облради Валентин Мельничук, голова обласної спілки УСВА, колишній мер Чернігова Олександр Соколов, в.о. голови райдержадміністрації Віктор Бондаренко, голова районної ради Віктор Горбащенко, міський голова Анатолій Койда. Переможці та учасники отримали в нагороду медалі, пам’ятні подарунки, призи, а також  дипломи.

         Голова об’єднання ветеранів війни Сергій Кудін від імені  Чернігівського земляцтва висловив подяку Валерію Молотову за гарну підготовку змагань, підтримку ветеранського руху, патріотичне виховання молоді, а також вручив почесні значки Чернігівського земляцтва активним організаторам турніру.

         По закінченню заходу всі учасники і гості поклали квіти до пам’ятного знака  загиблим воїнам-«афганцям» і вшанували їхню пам’ять та загиблих учасників АТО  хвилиною мовчання. А потім  організатори змагань запросили всіх до святкового столу з традиційною рибною юшкою, кулешем від Валерія Колоші, голови Бахмацького осередку УСВА, та іншим смачним частуванням. Ще довго рибалки обговорювали турнір, розповідали різні цікаві історії, що трапилися з ними під час відпочинку з вудкою.

         Одна така історія трапилася і на цих змаганнях. Через тридцять п’ять років голова  Коропського районного відділення УСВА Іван Сиченко зустрівся з побратимом  Григорієм Ніколаєнком. Обоє служили медиками в Білій Церкві, а потім Івана відправили в Афганістан, а Григорій залишився в частині. Вони давно мріяли побачитися. Коли випала нагода поїхати на змагання, Іван Іванович зателефонував колишньому сержанту Ніколаєнку. На березі Борзенки й відбулася їхня зустріч (фото 9283)

         Поверталися учасники заходу додому з гарним настроєм і позитивними емоціями.

         Залишить турнір позитивні емоції і в місцевих рибалок, бо напередодні його проведення члени громадської організації «Рибалки Борзни», зокрема Ігор Іващенко, Анатолій  Шкурко, Олег Шапіро  та багато інших, при підтримці міської ради, яка надала трактор з косаркою, привели в порядок берег, викосивши траву та очерет.

 

Валерій МОЛОТОВ,
Борзнянського районного відділення УСВА.

IMG_9167 1 IMG_9249 1 IMG_9274 1 IMG_9282 1 IMG_9331 1 IMG_9373 1 IMG_9377 1 IMG_9391 1 IMG_9437 1 IMG_9449 1