«Афганці» Чернігівщини своїм головою обрали Олександра Соколова

19 березня на базі Бахмацького району відбулося виїзне засідання правління Чернігівського обласного відділення Української Спілки воїнів Афганістану під головуванням Станіслава Віхрова та позачергова конференція організації.

Перед початком заходу учасники поклали квіти до пам’ятника воїнам-афганцям та вшанували хвилиною мовчання загиблих побратимів, воїнів АТО та загиблих у роки Другої Світової війни. Потім оглянули відповідну експозицію в Бахмацькому районному історичному музеї.

На початку засідання з вітальним словом до присутніх звернувся голова райдержадміністрації Віктор Міщук, який подякував ветеранам Афганістану за проявлений героїзм та мужність під час виконання інтернаціонального обов’язку, а також за активну громадську позицію, яку нині займають воїни-інтернаціоналісти. Адже ветерани Афганської війни не стоять осторонь суспільно-політичного життя, є активними учасниками всіх суспільних процесів, що зараз відбуваються у державі. Посадовець зазначив, що в районі існує тісна співпраця між владою та районною організацією УСВА.

До слова було запрошено голову районної ради Віталія Кочергу, який теж виконував свій обов’язок перед Батьківщиною у Республіці Афганістан.

У ході заходу за значний особистий внесок у розвиток ветеранського руху, надання допомоги у вирішенні питань соціального захисту ветеранів, інвалідів війни, членів сімей загиблих учасників бойових дій почесні відзнаки обласного відділення УСВА вручені голові райдержадміністрації Віктору Міщуку, голові районної ради Віталію Кочерзі та Бахмацькому міському голові Павлу Шимку.

Основну увагу на засіданні було приділено і стану виконання Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Зокрема, йшлося про соціальний захист воїнів-афганців: права на пільги при сплаті комунальних послуг, забезпечення санітарно-курортним лікуванням та засобами реабілітації, допомогу сім’ям загиблих воїнів-інтернаціоналістів тощо.

Члени правління ЧОВ УСВА обговорили, як здійснюється співпраця районних організацій спілок воїнів-афганців з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Конструктивна розмова велась стосовно роботи по матеріально-технічному забезпеченню та фінансовій підтримці бійців АТО, увіковіченню пам’яті загиблих. Також проаналізували проведені заходи з нагоди відзначення 27-ї річниці виводу військ колишнього СРСР з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

За результатами виборчої конференції головою обласного відділення обрано Олександра Соколова.

DSCN1956 - копия DSCN1962 DSCN1973